معرفی نابغه کوچک از دیار تاریخ و تمدن ایران و خانه استعدادیابی مهر

درخشش تارا پیراینده در بین بزرگان موسیقی

از نابغه ۱۱ ساله موسیقی ایران بیشتر بدانید

در هفتمین جشنواره موسیقی جوان در سال 1390 رسانه‌های کشور خبر از ستاره‌شدن یک نابغه نوجوان ۱۱ ساله همدانی در رشته تار و موسیقی منتشر کردند در حالی که همدان از این اتفاق بی‌خبر است.

 او استعداد خود را در همدان و در مرکز خانه استعدادیابی مهر کشف کرد و با داشتن پدری دلسوز توانست همه جهانیان و هیات داوران را مبهوت خود گرداند.

در شاخه تار‌نوازی هفتمین جشنواره موسیقی جوان که در هر سه گروه سنی «الف (۱۰ تا ۱۵)»، «ب (۱۶تا ۲۱ سال)» و «ج (۲۲ تا ۲۷ سال)» نوازندگانی چون مازیار آذرشب، پیمان اکبری، ستاره توحیدی، آرین طوفانی، روژان مشیری‌پور، محمدعلی نکیسایی، رضا ابراهیمی کلاریجانی، امیر احدی، آرمان توکلی، میثم ثقفی، مسعود خادمی اسلامی، خورشید دادبه، علی رضا عقیقی، هومن قنبری ایلخچی، گلناز خلیلی، گلشن دانش‌مزیان، محمد ذاکر حسین، شایسته ررفیعیان، کیارش روزبهانی، شاهین صفایی، معین مجتهدین‌یزدی و سینا کیشانی فراهانی حضور داشتند تارای ۱۱ ساله همدانی موفق شد ضمن عنوان نخست در رده سنی خود به عنوان ستاره جشنواره هفتم معرفی شود.


اهدای جایزه دو میلیونی جشنواره توسط تارای همدانی به کودکان سرطانی در سال 1390

در آیین پایانی این جشنواره علی مرادخانی (معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)، حمید شاه آبادی، علی‌رضا پاشایی (سرپرست دفتر موسیقی)، هومان اسعدی و علی ترابی (دبیران جشنواره) و همچنین هنرمندانی چون حسین علیزاده، شهرام ناظری، رامبد صدیف، مجید کیانی، داریوش طلایی، کیخسرو پورناظری، صدیق تعریف، علی قمصری، سعید شریفیان، رشید وطن دوست، رازمیک اوهانیان و بسیاری از اهالی موسیقی حضور داشتند که تارا پیراینده جایزه خود و تندیس ستاره این جشنواره را از بزرگان موسیقی ایران دریافت کرد.

اتفاق جالب توجه این جشنواره اهدای دو میلیون تومان جایزه تارا به کودکان سرطانی بود که با عکس‌العمل بسیار ویژه معاون وزیر ارشاد، اساتید و بزرگان موسیقی ایران و همچنین حضار در تالار وحدت تهران همراه شده بود.

همچنین به پیشنهاد مسئولان فرهنگی اصفهان تارا به عنوان میهمان ویژه جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان که در مهرماه به میزبانی این شهر برگزار خواهد شد، دعوت شده است.

تارای ۱۱ ساله به همراه پدر و مادر خود سال‌هاست در شهر ما سکونت دارد و وقتی از همدان نامی برده می‌شود با حس کودکانه خود همدانی بودنش را به رخ می‌کشد و موفقیت خود در رشته تار را مدیون خانم ستارزاده و فرشاد خزایی در همدان می‌داند.

این نابغه موسیقی همدان در حال حاضر زیر نظر محمدرضا لطفی و حسین علیزاده از اساتید برجسته و صاحب‌نام تار کشور تمرینات خود را انجام می‌دهد.


ظهور و کشف یک استعداد دیگر در عرصه هنر در استان همدان شاید فتح بابی باشد تا مسئولان فرهنگی همدان برای رشد و کمک در راه موفقیت این نوجوان ۱۱ ساله که به اعتراف اساتید موسیقی ایران نابغه تارنوازی در ایران شناخته شده است کمر همت را ببندند تا شاهد مهاجرت و رفتن تاراها و امثال این هنرمندان از همدان به استان‌های دیگر نباشیم.

“تار” را خیلی دوست دارم اما می‌خواهم “دکتر” شوم!

با تارا پیراینده ،نوازنده کوچک تار که تنها 10 سال دارد و در اختتامیه جشنواره موسیقی فجر به زیبایی تار نواخت،گفتگو کردیم.

تارنوازی زیبایی به شیوه استاد جلیل شهناز که با توجه به سن و سالش و اینکه تنها 19ماه است تارمی نوازد بسیارشگفت انگیز بود. او با چنان ظرافت و دقتی مضرابهای تارش را می نواخت که گویی تار نوازی است که سالها نوازندگی را تجربه کرده.تار نوازی او با تشویق بسیار تماشاگران مواجه شد. تارا را در پایان جشنواره در حالیکه خوابش گرفته بود و تارش را مادرش حمل می کرد ،دیدیم و با او گپی زدیم که می خوانید:

– کلاس چندمی؟
 10 سالمه و کلاس پنجم هستم.
– چندساله ساز تار کار می کنی؟
19 ماهه تار می زنم ،با دو تا استاد، 9 ماه اول با خانم ستارزاده تو همدان کار کردم الانم استادم عموفرشاده ،یعنی آقای خزایی.
– چجوری شد که تار را برای نوازندگی انتخاب کردی؟
 اول تار رو از بچگی دوس داشتم .بابام شبها که می خواستم بخوابم آهنگ های استاد جلیل شهناز و استاد لطفی رو برام می ذاشت که بخوابم از همون وقتا صدای تار رو دوس داشتم.
– تارنوازی کدام استاد تار را دوست داری؟
همه رو دوس دارم اما بچه که بودم وقتی تار استاد لطفی و استاد شهناز و می شنیدم خیلی خوشم می آمد.
– دوست داری بزرگ بشی چه کاره بشی؟
می خوام دکتر بشم
– چرا؟
می خوام درسم رو خوب بخوونم.
– پس تارت چی میشه؟
اونم ادامه می دم حتما.
– دلت نمی خواد موسیقی بخوانی؟
 نه!
– -چرا؟
دلم نمی خواد موسیقی به درسم لطمه بزنه
– اصلا می خوای موسیقی رو ادامه بدی؟
آره حتما. تار و دوس دارم ادامه بدم .خیلی دوس دارم اما نباید به درسم لطمه بزنه.
– خوب میشه درس بخوونی ولی درس موسیقی .دلت نمی خواد؟
نه!می خوام دکتر بشم.
– استادت درباره تارزدنت چی میگه؟
می گه خوبه و از من تشکر می کنه.
– تشکر می کنه؟
از اینکه خوب می زنم.
– با نت باهات ساز تار رو کار می کنه؟
آره نت می ده من تمرین می کنم می زنم.قطعه بهم نمیده همش نت!
– پس قطعه ها رو که امشب تو مراسم زدی چطوری می زنی؟
گوشی می زنم یعنی اون قطعه ها رو که دوس دارم گوش میدم بعد انقد تمرین می کنم تا بزنمش.
– سخت نیست اینجوری؟
نه !بعد تمرین که می کنم میرم کلاس غلطامو استادم بهم می گه.
– بابا و مامانت توبرای تار زدنت کمکت می کنن؟
آره مامانم که نت خیلی باهام کار می کنه.بابا هم از نظر گوشی خیلی چیزا بهم یاد میده
– بابا و مامانت موسیقی کار می کنن؟
بابام خیلی سال پیش تار می زده ولی گذاشته کنار .مامانم هم قبلا که کلاس تنبک می رفتم با من می اومد و تنبک با هم کار می کردیم.
– موفق باشی تارا و شبت بخیر
مرسی.شب شما هم بخیر.

در پایان گفتگویم با تارای کوچولو ، پدرش از تارا گفت که 4 سال قبل از اینکه تار رو شروع کنه،تنبک رو کار می کردهو حالا فقط 19 ماهه که روی ساز تنبک متمرکز شده .او گفت که تارا ساز تنبک را در مقطع فوق عالی تمام کرده ،2 دستگاه ردیف آوازی را حفظ است و خوب می خواند.خیلی از ردیف های تار را هم در این مدت کتاه حفظ کرده و 1000 بیت شعر از شاعران بزرگ ایرانی را حفظ کرده است.

پدر تارا به گفته خودش 17 سال پیش تار کار می کرده اما به خاطر کارش که تعمیر موبایل است تار را سالهاست که کنار گذاشته است و تمام انرژی خودش و همسرش روی نوازندگی تارا که نبوغی در خود دارد ،گذاشته اند.


تارا پیراینده ستاره هفتمین جشنواره موسیقی جوان شد

در چهارمين روز جشنواره موسيقي جوان

تارنواز ۱۱ ساله اشك هاي عليزاده و صديف را در آورد

چهارمين روز از هفتمين جشنواره موسيقي جوان، ۲۵ شهريور در حالي برگزار شد كه تالار رودكي شاهد اتفاقات جالبي از جمله ديدن اشك هاي داوران جشنواره همچون حسين عليزاده و رامبد صديف در حين اجراي يك نوازنده ۱۱ساله بود.


تارا پیرآینده – نابغه ای از خانه استعدادیابی مهر

به گزارش ايرنا، آخرين روز اجراهاي هفتمين جشنواره موسيقي جوان با رقابت نوازندگان راه يافته به مرحله پاياني در دو شاخه نوازندگي تار و سه تار در سالن مملو از جمعيت تالار رودكي برگزار شد و همچون روزهاي گذشته داوران در برخي بخش ها غافلگير شدند. در اجراهاي روز چهارم جشنواره نيز همچون سه روز قبل از آن حسين عليزاده، داريوش طلايي، رامبد صديف و شهرام ناظري داوري اجراها را بر عهده داشتند. از اتفاقات جالب توجه روز چهارم هفتمين جشنواره موسيقي جوان اجراي تارا پيراينده نوازنده ۱۱ ساله همداني بود كه در شاخه نوازندگي تار شركت كرده بود. تارا پيراينده كه در رده سني«الف(۱۰ تا ۱۵ سال)» حاضر بود با تمانينه خاصي بر روي سن حاضر شد و پس از پاسخ به سئوالي از حسين عليزاده كه درباره كوك سازش پرسيده بود، به اجراي قطعه اي ضربي پرداخت. پس از اجراي اين قطعه ضربي حسين عليزاده از تارا خواست تا بخشي از رديف دستگاهي را اجرا كند. تارا نيز بيات اصفهان را انتخاب كرد و كوك سازش را تغيير داد. حسين عليزاده مجددا درباره اينكه چرا سازش را روي اين فاصله كوك كرده پرسيد كه اين نوازنده ۱۱ ساله گفت اگر سازم را بالاتر از اين كوك مي كردم صداي خوبي نمي داد و اگر پايين تر از اين كوك كنم صداي اش آنگونه نمي شود كه مي خواهم. تارا پيراينده درباره انتخاب بيات اصفهان نيز گفت :من تمام رديف را كار كرده ام و مي توانم اجرا كنم اما از آنجا كه بيات اصفهان را بيشتر از ساير دستگاه ها و آوازها گوش داده ام تسلطم روي اين بخش بيشتر است. تارا در ادامه به اجراي گوش هايي از بيات اصفهان پرداخت كه تسلط مثال زدني و حس و حال كم نظير اين نوازنده ۱۱ ساله حاضران در سالن را به شدت تحت تاثير قرار داد و حتي باعث شد تا داوراني چون حسين عليزاده و رامبد صديف نيز اشك شان دربيايد. داوران پس از اين اجرا از تارا پيراينده خواستند تا يك قطعه ضربي ديگر نيز اجرا كند و او نيز چهارمضرابي از درويش خان را انتخاب كرد و نواخت كه باز هم تشويق ها و ابراز احساسات حاضران در سالن را به دنبال داشت. اين در حالي بود كه در شاخه تار نوازي هفتمين جشنواره موسيقي جوان در هر سه گروه سني«الف(۱۰ تا ۱۵)»، «ب(۱۶تا ۲۱ سال)» و «ج(۲۲ تا ۲۷ سال)» نوازندگاني چون مازيار آذرشب، پيمان اكبري، ستراه توحيدي، آرين طوفاني، روژان مشيري پور، محمدعلي نكيسايي، رضا ابراهيمي كلاريجاني، امير احدي، آرمان توكلي، ميثم ثقفي، مسعود خادمي اسلامي، خورشيد دادبه، علي رضا عقيقي، هومن قنبري ايلخچي، گلناز خليلي، گلشن دانش مزيان، محمد ذاكر حسين، شايسته ررفيعيان، كيارش روزبهاني، شاهين صفايي، معين مجتهدين يزدي و سينا كيشاني فراهاني به اجرا پرداختند. در شاخه سه تار نوازي نيز در دو گروه سني«ب» و «ج» راميز اسمعيلي گوگ تپه، امير رضا باقري دعويسرايي، امير رضا پاك نژاد، امين پورعارف، مهدي حيدريان، بابك كهزادي، حسين كيخواه نژاد، نازنين اتابكي، ميثم جهاني اسد، بهرنگ حكيمي پور، كيارش خداشناس، رامين روشندل، سپهر شهبازي، سياوش كرمي، روناك محرابي نسب و عطااله ايماني به اجرا پرداختند. هفتمين جشنواره موسيقي جوان از ۲۲ تا ۲۵ شهريورماه با حضور ۱۴۹ نوازنده و خواننده در تالار رودكي برگزار شد و فردا چهارشنبه ۲۷ شهريور ساعت ۲۰ با معرفي برگزيدگان در تالار وحدت به كار خود پايان داد..

به امید روزی که نوابغ این سرزمین زیبا و مادری به عرصه های جهانی راه یابند.

ارادتمند همه ایرانیان

احمد اخوان عطار

بهترین روانشناسان تهران و بهترین روانشناسان ایران

بهترین روانشناسان کودک و نوجوان تهران و بهترین روانشناسان کودک و نوجوان ایران

ارتباط جهت هماهنگی وقت:

09363008032

09106965010

021-77444709

021-77032470

021-22599209

021-86129597

021-77265472

021-86129263

021-22599215

 

دکتر روانشناس کودک، روانشناس کودک، متخصص روانشناسی کودک، متخصص روانشناسی خانواده، دکتر روانشناس خانواده، دکتر روانشناس نوجوان، روانشناس نوجوان، متخصص روانشناسی نوجوان، فوق تخصص روانشناس کودک و نوجوان، مرکز تخصصی استعدادیابی، بزرگترین مرکز استعدادیابی، بهترین مراکز استعدادیابی ایران، بهترین مرکز استعدادیابی تهران، مرکز تخصصی اوتیسم، مرکز درمانی اوتیسم، بهترین مراکز درمانی اوتیسم، بزرگترین مراکز درمانی اوتیسم، مرکز تخصصی بیش فعالی، بهترین مراکز بیشفعالی ایران، بهترین مراکز درمان بیش فعالی تهران

 

کلمات کلیدی: دکتر روانشناس کودک، روانشناس کودک، متخصص روانشناسی کودک، متخصص روانشناسی خانواده، دکتر روانشناس خانواده، دکتر روانشناس نوجوان، روانشناس نوجوان، متخصص روانشناسی نوجوان، فوق تخصص روانشناس کودک و نوجوان، دکتر روانشناس سکسولوژی، دکتر روانشناس ترنس سکشوال، روانشناس هموسکشوال، روانشناس تراجنسی، متخصص روانشناسی انگیزشی، متخصص استعدادیابی، مرکز تخصصی استعدادیابی، استعدادیابی تحصیلی، استعدادیابی شغلی، استعدادیابی هنری، استعدادیابی ورزشی، استعداد سنجی، استعداد شناسی، ورود به دانشگاه، سوالات دانشجویی، سوالات جنسی، سوالات روابط جنسی، روانشناس روابط عاطفی، روانشناس ارتباط عاطفی، روانشناس جدایی، روانشناس زوجین، روانشناس اختلالات خلقی، روانشناس وسواس، روانشناس وسواس فکری، روانشناس PTSD، روانشناس بیشفعالی، روانشناس ADHD، روانشناس ADD، روانشناس افسردگی، روانشناس اضطراب، روانشناس پنیک، روانشناس واژنیسم، روانشناس CGL، روانشناس تجاوز به کودک، روانشناس ابیوز، روانشناس اختلالات یادگیری، روانشناس اختلال ریاضی، روانشناس یادگیری، روانشناس کنکور، مشاور کودک، مشاور نوجوان، مشاور خانواده، مشاور اعتیاد، مشاور مشکلات جنسی، مشاور رابطه، مشاور دوست یابی، مشاور اختلالات خلقی، مشاور بیشفعالی، مشاور بیش فعالی، مشاور شغلی، مشاور تحصیلی، مشاور خوب، بهترین مشاور کودک، بهترین مشاور کودک و نوجوان، مرکز تخصصی روانشناسی کودک و نوجوان، مرکز تخصصی مشاوره کودک و نوجوان، مرکز روانشناسی کودک و نوجوان، مرکز مشاوره کودک و نوجوان، مرکز تخصصی روانشناسی نمایش درمانی، مرکز تخصصی مشاوره نمایش درمانی، مرکز تخصصی روانشناسی موسیقی درمانی، مرکز تخصصی مشاوره موسیقی درمانی، مرکز تخصصی روانشناسی ترنس، مرکز تخصصی مشاوره ترنس، مرکز تخصصی روانشناسی تراجنسی، مرکز تخصصی مشاوره تراجنسی، مرکز تخصصی روانشناسی بازی درمانی، مرکز تخصصی مشاوره بازی درمانی، مرکز تخصصی کاردرمانی جسمی-حرکتی، مرکز تخصصی کار درمانی جسمی حرکتی، مرکز تخصصی گفتار درمانی کودک و نوجوان، مرکز تخصصی گفتار درمانی، مرکز تخصصی روانشناسی اختلالات یادگیری، مرکز تخصصی مشاوره اختلالات یادگیری، مرکز تخصصی روانشناسی کودک و نوجوان اوتیسم، مرکز تخصصی مشاوره کودک و نوجوان اوتیسم، مرکز درمانی اوتیسم، مرکز کاردرمانی اوتیسم، مرکز تخصصی گفتار درمانی اوتیسم، روانپزشک تخصصی کودک، روانپزشک تخصصی نوجوان، روانپزشک تخصصی اوتیسم، روانپزشک تخصصی بیشفعالی، روانپزشک تخصصی بیش فعالی، روانپزشک خانواده، روانپزشک اختلالات خلقی، روان پزشک تخصصی کودک، روان پزشک تخصصی نوجوان، روان پزشک تخصصی اوتیسم، روان پزشک تخصصی بیشفعالی، روان پزشک تخصصی بیش فعالی، روان پزشک خانواده، روان پزشک اختلالات خلقی، دکتر متخصص، دکتر متخصص روان، متخصص اعصاب و روان، متخصص مغز و اعصاب، جراح مغز و اعصاب، طراح بازی، طراحی بازی، مرکز تخصصی اعتیاد، مرکز تشخیص اعتیاد، مرکز تخصصی درمان اعتیاد، کد نویسی بازی های دیجیتال، بازی دیجیتالی، بازی موبایل، بازی های موبایل، بازی های دیجیتالی درمانی، اپلیکیشن، طراح اپلیکیشن، استارتاپ، طراح و برنامه نویس استارتاپ، برنامه نویس، گرافیک بازی، گرافیست، گرافیک دیجیتال، طراح و جری اینستاگرام، برنامه نویس اینستا، ادمین اینستاگرام، ترک اعتیاد دختران، مرکز تخصصی ترک اعتیاد زنان، مرکز پشتیبانی بعد از ترک اعتیاد زنان، مرکز پشتیبانی ترک اعتیاد، مرکز پیشگیری از آسیب های بعد از ترک اعتیاد، تعریف اعتیاد، روش های ترک اعتیاد، مقالات مرتبط با اعتیاد، ساختارهای درمان اعتیاد، درباره اعتیاد، مقالات اعتیاد، مرکز تخصصی نقشه برداری مغز، درباره نقشه برداری مغز، کاربر نقشه مغز، اهمیت نقشه مغز، مقالات نقشه برداری مغز، نقشه مغز EEG، نقشه مغز QEEG، درمانهای غیر دارویی، اهمیت نوروفیدبک، کاربرد نوروفیدبک، مرکز تخصصی اختلالات یادگیری، حل مشکلات یادگیری کودک، اختلالات ریاضی، مرکز تخصصی اختلالات ریاضی کودکان، آزمونهای روانشناختی، مرجع آزمونهای روانشناسی، مرکز تخصصی آزمون هوش، مرکز تخصصی درمان خودکشی، درباره خودکشی، علت های خودکشی، مقالات خودکشی، پیشگیری از خودکشی، مرکز تخصصی حرکت درمانی، مرکز حسی حرکتی، درباره حرکت درمانی، مزایای حرکت درمانی، مرکز تخصصی رفتار درمانی مهر، درباره رفتار درمانی، اهمیت رفتار درمانی، روش های رفتار درمانی، رفتار درمانی علمی، دکتر رفتاردرمانگر، متخصص رفتاردرمانی، رفتار درمانگر، رفتاردرمانگر، خانه استعدادیابی ایران، مرکز استعدادیابی کودکان، مرکز استعدادیابی بزرگسالان، مرکز سنجش استعدادهای تحصیلی، مرکز استعداد تحصیلی، متخصصان استعدادیابی، روانشناسان استعدادیابی، روش های استعدادیابی، استعدادیابی نوجوان، مقالات استعدادیابی