روشهای درمان بیش فعالی بزرگسالان، مرکز تخصصی روانشناسی کودک و نوجوان

نگاهی به درمان بیش فعالی بزرگسالان

شاید بروز بیش فعالی در بزرگسالان برای بسیاری عجیب و در عین حال جالب باشد. اما باید خاطر نشان کرد که بیش فعالی در بزرگسالان هم بروز پیدا می کند. بر این اساس، علاوه بر یافتن راه های درمان بیش فعالی در کودکان، کسب آگاهی از درمان بیش فعالی بزرگسالان نیز بسیار تاثیر گذار و مؤثر می باشد.

 

بر اساس تحقیقات به عمل آمده در حدود چهار تا پنج درصد بزرگسالان کشور آمریکا از این عارضه رنج می برند. عموماً افرادی که در کودکی با اختلال بیش فعالی دست و پنجه نرم کرده اند، در بزرگسالی هم با این عارضه دست به گریبان می باشند. در برخی از این افراد در دوران کودکی در جهت درمان بیش فعالی در کودکان اقداماتی صورت نگرفته است. بر همین اساس و با گذشت زمان این اختلال در بزرگسالی تشخیص داده می شود. به همین جهت باید در زمینه درمان بیش فعالی بزرگسالان اقدامات لازم و مقتضی را بکار بست. ناگفته نماند که اختلال بیش فعالی در بزرگسالان، زنان و مردان را به صورت یکسان و برابر درگیر خود می سازد.

 

از علائم بارز این اختلال در بزرگسالان می توان به عدم دنبال نمودن دستورالعمل ها، عدم انجام به موقع کارها، عدم داشتن تمرکز مناسب، سخت شدن سازماندهی وظایف و عدم به خاطر سپردن اطلاعات را عنوان کرد. یکی از روش های تاثیر گذار درمان بیش فعالی بزرگسالان همانند درمان بیش فعالی در کودکان، روش دارو درمانی می باشد. بر این اساس از داروهایی که به منظور درمان بیش فعالی بزرگسالان تجویز می شود، می توان متیل فنیدت، لیز دگزامفتامین، دکسترو آمفتامین، دگزامفتامین و دکس متیل فنیدت را نام برد. روش دارو درمانی به منظور درمان بیش فعالی بزرگسالان، بیش از دو سوم آنها را به مرز بهبودی و برطرف شدن علائم اختلال نزدیک می کند. همچنین در درمان بیش فعالی بزرگسالان، روش های غیر دارویی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

بازی درمانی یکی از مهمترین و متداول ترین جایگزین های مناسب و بدون ضرر برای درمانهای مختلف، به ویژه بیش فعالی محسوب میگردد.

بازی ها نقش بسیار موثر بر نورونها مغز و تاثیر بسیار کامل بر کارکرد اجرایی مغز انسان دارند.

بازی درمانی در گذشته های نه چندان دور برای کودکان مورد استفاده بود. اما امروزه بازی درمانی یکی از بهترین روشهای مداخلاتی برای نوزادان، کودکان، نوجوانان، بزرگسالان و سالمندان محسوب میگردد.

بهترین روانشناسان ایران
لیست بهترین دکترین روانشناسی کودک و نوجوان و خانواده
اسامی و معرفی متخصصان روانشناسی کودک، نوجوان و خانواده
با دکتران روانشناسی خوب ایران آشنا شوید

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

09106965010

منشور سلامت مهرمنشور سلامت مهر